Elindította online ingatlanhirdetési oldalát, az OTP Csoport. Az otpotthon.hu néven működő portálba a csoport által felvásárolt oldalak (Startlak.hu, Költözzbe.hu, Újotthon.hu) közül első lépésben a Startlak.hu olvadt be. Az oldalon jelenleg több mint 100 ezer hirdetés közül válogathatnak az érdeklődők.
Az OTP Bank még tavaly júniusban létrehozta az OTP Otthonmegoldások Kft-t, aminek céljára most derült fény, amikor a Startlak.hu és a Költözzbe.hu ingatlanhirdetési oldalakat üzemeltető cégek arról tájékoztatták partnereiket, hogy az OTP Otthonmegoldások Kft. átveszi a portálok üzemeltetését.
Közel sem mindegy, az év melyik szakában vásárolunk lakóingatlant vagy mikor kínáljuk azt eladásra, a szezonalitás ezen a piacon is megfigyelhető. Az idei év azonban több szempontból is a megszokottól eltérően alakul, a tavaszi zsongás már év elején elindult, és van, ahol most is változatlanul pörög a piac. Az évszakok és az ingatlanpiaci kereslet, valamint kínálat összefüggéseit vizsgálja az OTP Ingatlanpont elemzése.
Mondhatni teljesen átrajzolta a magyar alapkezelők sorrendjét a tavalyi részvénypiaci turbulencia és ezzel együtt az ingatlanalapok évek óta tartó előretörése. Sok év után tavaly már nem az OTP Alapkezelő volt kezelt vagyon alapján a legnagyobb szolgáltató, hanem az Erste, mindeközben az OTP-nél volt egy látványos profitcsökkenés is, igaz, még ezzel is a legnyereségesebb szolgáltató volt tavaly a nagyok között. Az OTP Ingatlannál ugyanakkor a kezelt vagyon és a profit is megnőtt, így inkább egyfajta átrendeződés történhetett a csoporton belül. Lenti cikkünkből kiderül az is, hogy az MKB-Pannónia közel megtriplázta nyereségét, ezzel az ők vagyonarányos megtérülése lett egyedül 1% feletti.
A Horizon Development bejelentette, hogy a cégben újonnan létrehozott üzletfejlesztési igazgatói posztra Ádány Tamást nevezte ki, aki az OTP Ingatlan Zrt. vezérigazgatói pozíciójából vált.
Kezdjünk egy jó hírrel: a piaci előrejelzések alapján idén is jelentősebb értéknövekedés várható az ingatlanpiacon, ami hozzájárulhat ahhoz, hogy az idei hozamok is vonzóak legyenek az ingatlanalapokban. Rossz hír viszont, hogy előbb-utóbb lesz egy kisebb vagy akár komolyabb visszaesés, és akkor nagyon nem lesz mindegy, milyen ingatlanalapban tartjuk a pénzünket. Merthogy elképesztő pénzek áramlanak hónapról hónapra ingatlanalapokba, miközben a befektetők többsége valószínűleg nem is tudja, pontosan milyen befektetések vannak ezekben az alapokban, pontosan miből jön a hozam és vajon mi lesz ezekkel az alapokkal, ha az ingatlanpiaci értéknövekedés egyszer csak látványosan lelassul. Ennek jártunk utána a két legnagyobb ingatlanalap és az egyetlen lakásalap segítségével.
Újabb személyi változás történt a hazai ingatlanpiacon, Nagy Gyula az OTP Ingatlan korábbi gazdasági igazgatója, július közepétől a CTP pénzügyi vezetői pozícióját töltheti be.
Mind a fejlesztők, mind a lakásvásárlók régóta várták az újlakás-piac újbóli felpörgését, a nagy számban beindult és beinduló fejlesztések azonban új kihívások elé állíthatják a piac szereplőit. A fejlesztőknek a kivitelezési költségek drasztikus növekedésével kell szembesülniük, a vásárlók alkalmatlan fejlesztők és soha meg nem valósuló gigaprojektek megjelenésétől tarthatnak, míg az ingatlanközvetítők a technológia fejlődésével kell, hogy megküzdjenek. Szimler Szabolcs, az OTP Ingatlan Zrt. ingatlanhasznosítási vezetője beszélt a Portfolio-nak lakáspiaci várakozásairól.
Újabb, mintegy 30 ezer négyzetméteres logisztikai ingatlant vásárolt az OTP Ingatlanbefektetési Alap a Győri Ipari Parkon belül. Az ingatlan megvásárlása az ingatlanportfólió fejlesztésének része, amelynek célja, többek között, az OTP Ingatlanbefektetési Alap hozamának további növelése.
Az OTP Bank szakértőinek becslése szerint évente megközelítőleg 25 ezer új lakóingatlanra lehet kereslet a következő időszakban. Bár az ingatlanfejlesztést ösztönző lépések hatása legkorábban egy év múlva lesz igazán érezhető, de az építési boom első jelei már most érzékelhetőek. Az OTP Bank 2016. március közepéig több mint 4500 értékesítésre építendő lakás finanszírozási igényét vizsgálta meg; ezek között kisebb, 4-5 lakásos projektek és jelentős, 150-300 lakásos beruházások egyaránt megtalálhatóak. A bank szakértői már ebben az évben hozzávetőleg 40-50 milliárd forintnyi ingatlanfejlesztői hitelfelvételre számítanak.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Visszakapják az önkormányzatok a területeket.
Az ukrajnai háborúról, az EU-val ápolt viszonyról és a magyar gazdaságról is beszélt a kormányfő.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?